ВАРШАВА (QHA) -

В Інституті національної пам'яті Польщі (ІНПП) відреагували на заяву українських колег про неможливість проведення форуму істориків у звичайному форматі через прийняття «антибандерівського» закону і назвали побоювання Києва з приводу безпеки перебування українських вчених у Варшаві «абсолютно необгрунтованими і провокаційними». Про це повідомили у прес-службі ІНПП.

Зазначається, що прийняті положення закону про заборону «бандерівської ідеології» не зачіпають наукової діяльності.

— Побоювання щодо безпеки українських учасників наукових дебатів на території Польщі абсолютно необгрунтовані, навіть провокаційні, — йдеться у повідомленні.

В ІНПП додали, що сподіваються на «відновлення діалогу з українською стороною».

QHA повідомляло, що українсько-польський форум істориків не зможуть провести у звичайному форматі через прийняття польського закону про заборону «бандерівської ідеології». В Українському інституті національної пам'яті запропонували польським колегам продовжувати історичні дискусії на території України, «де відсутні будь-які обмеження або політичний диктат з приводу оцінок минулого».

Нагадаємо, проти ночі 1 лютого польський Сенат без поправок ухвалив закон «Про інститут національної пам'яті», який значно розширює повноваження установи з розслідування "злочинів, скоєних проти польського народу і його доброго імені". Якщо закон набуде чинності, то особи, які говорять про "польські концтабори" під час Другої світової війни або заперечують "злочини українських націоналістів" проти польського народу, можуть отримати по три роки ув'язнення незалежно від місця скоєння злочину.

У відповідь на ухвалення закону МЗС України заявило, що «Польща намагається зобразити українців злочинними націоналістами». Ізраїльська влада і Держдепартамент США також розкритикували цей закон.

QHA