ВАРШАВА (QHA) -

Уряд Польщі планує протягом наступних трьох місяців провести переговори з країнами Євросоюзу у зв'язку з початком санкцій процедури ЄС.

Про це заявив міністр закордонних справ Польщі Вітольд Ващиковський.

Він повідомив, що прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький має намір 9 січня зустрітися із президентом Європейської комісії Жаном-Клодом Юнкером. За його словами, Польща також намагатиметься зв'язатися з різними країнами-членами ЄС.

За словами Ващиковського, польський уряд намагається пояснити європейським колегам, чому необхідні реформи системи правосуддя.

Відзначимо, прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан заявив, що Угорщина буде блокувати будь-які дії ЄС, спрямовані на припинення права голосу Польщі у Євросоюзі.

Нагадаємо, 20 грудня, Європейська комісія вирішила почати процедуру введення санкцій проти Польщі за порушення норм верховенства права.

Єврочиновники вважають, що польський закон про загальні суди підриває незалежність польських суддів, тому вирішив застосувати статтю 7 договору про ЄС, в якій йдеться про серйозні загрози верховенству права. Таким чином, Польща може втратити право голосу у ЄС.

Також ЄС вирішив направити цей закон до Європейського суду.

Джерело: Polskie Radio

QHA