ВІДЕНЬ (QHA) -

Сьогодні, 2 лютого, представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Гарлем Дезір висловив стурбованість з приводу ухваленого Польщею закону, який криміналізує заяви щодо історичних подій, такі як звинувачення на адресу польського народу в співучасті у злочинах, скоєних під час Голокосту, або заперечення злочинів проти польського населення, скоєних українськими націоналістами, таких як Волинська різанина.

Про це заявили у прес-службі організації.

— У мене є серйозні побоювання з приводу закону, який криміналізує висловлювання щодо історичних питань. Хоча ми всі знаємо чутливість навколо історичних подій, свобода вираження має особливе значення для істориків і вчених. Історія — це питання незалежних наукових досліджень і вільного обговорення, а не судового рішення. Закон має бути відхилений, як непропорційне обмеження свободи вираження поглядів. Тільки коли заяви являють собою підбурювання до насильства або дискримінації, вони можуть бути криміналізовані, — зазначив він.

Дезір нагадав, що в міжнародних організація, членом яких є Польща, і в міжнародних конвенціях, які ратифікувала польська влада, не допускає загальної заборони на вираження думок або інтерпретації історичних подій.

— Сподіваюся, що для захисту свободи слова на закон буде накладено вето президентом, — зазначив представник ОБСЄ.

QHA повідомляло, що в ніч на 1 лютого польський Сенат без правок ухвалив закон про Інститут національної пам'яті, згідно із яким передбачається кримінальна відповідальність за так звану «бандерівську ідеологію». Закон підтримало 57 сенаторів.

Нагадаємо, польський Сейм підтримав закон партії Kukiz'15 про заборону в Польщі пропаганди ідеології українських націоналістів.

QHA