ВАРШАВА (QHA) -

Найближчим часом Польща планує подати позовну скаргу до Міжнародного суду ООН у Гаазі на РФ за саботування розслідування у справі Смоленської катастрофи. Про це повідомив глава Міністерства закордонних справ Вітольд Ващиковський, передає «Польське радіо».

— Протягом року ми намагалися перевірити, чи є можливість прямо домовитися з росіянами. Росіяни, як ви знаєте, реагували негативно, іноді зарозуміло... Оскільки справа триває вже сім років, наші можливості вичерпані. У зв'язку з цим, фактично, зараз йде процес оформлення скарги до Міжнародного суду, і найближчим часом ми цю скаргу представимо, — повідомляє глава МЗС Польщі.

Зокрема, представник польського уряду зазначив, що Росія відмовляється повернути уламки президентського літака ТУ-154М, який впав під Смоленськом у 2010 році, що може трактуватися як свідомий зрив розслідування.

Нагадаємо, як повідомляло QHA, Україна подала позов до міжнародного суду ООН на Росію. Україна звинувачує владу Росії в порушенні Конвенцій ООН з протидії фінансуванню тероризму та з ліквідації всіх форм расової дискримінації. У повідомленні України до Міжнародного суду ООН сказано, що країна-агресор протягом трьох років грубо порушує міжнародне право, здійснюючи незаконний окупацію Криму і частини території Донбасу, а також реалізуючи політику дискримінації та репресій у Криму.

ФОТО: інтернет

QHA