КИЇВ (QHA) -

Польща не планує давати новозбудованим кораблям назви українських міст «Львів» і «Тернопіль», а заяви окремих представників польської судноплавної компаніїї з цього приводу слід розглядати як «думки вголос». 

Про це агентству QHA повідомили у прес-службі Міністерства закордонних справ України, коментуючи інформацію в ЗМІ про те, що державна судноплавна компанія Польщі планує дати новим кораблям назви українських міст «Львів» і «Тернопіль», а також столиці Литви «Вільнюс».

В українському зовнішньополітичному відомстві повідомили, що порушили це питання перед МЗС Республіки Польща і польська сторона спростувала інформацію про такі наміри державної компанії, а висловлювання окремих її керівників назвала такими, що не відображають офіційної позиції країни.

— Польська сторона спростувала інформацію про наміри Польського морського судноплавства (м. Щецин) назвати новозбудовані кораблі іменами українських міст Львів, Тернопіль, а також литовського міста Вільнюс.  МЗС Республіки Польща також відзначило, що висловлювання окремих посадових осіб Польського морського судноплавства з цього питання слід розглядати, як «думки вголос», а не як офіційну позицію польської влади.

Нагадаємо, у січні цього року Radio Szczecin з посиланням на менеджера держкомпанії "Польське морське пароплавство" Павла Бжезицького повідомило, що компанія планує присвоїти кораблям, які будуються на її замовлення в Китаї, назви міст на колишніх польських територіях, зокрема, «Львів» і «Тернопіль», а також «Вільнюс». Тоді представник польської компанії висловив думку, що нові назви кораблів не будуть суперечливими з політичної точки зору.

Варто зазначити, що між Україною і Польщею вже не вперше провокується конфлікт з використанням назв або пам’яток українських міст. Торік у Польщі заявляли про намір надрукувати до сторіччя незалежності у 2018 році паспорти у новому дизайні — із зображенням Меморіалу орлят у Львові. Україна відреагувала на це нотою протесту, назвавши такий крок недружнім і закликавши утриматись від політизації окремих сторінок спільної історії на шкоду сучасним двостороннім відносинам. Зрештою, польська сторона відмовилась від цих планів. 

QHA