СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

З урахуванням стану здоров'я Ільмі Умерова вирок у вигляді двох років у колонії-поселенні рівносильний смертному вироку. Про це повідомляє адвокат Микола Полозов у Фейсбук.

Також він зазначає, що існує небезпека, що російська влада вивезе Ільмі Умерова на територію РФ для відбування покарання, щоб затрудняти до нього доступ рідних і адвокатів.

Нагадаємо, підконтрольний Кремлю Сімферопольський районний суд у середу, 27 вересня, виніс вирок у справі одного з лідерів кримськотатарського національного руху, заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умерова у вигляді двох років у колонії-поселенні.

Як раніше повідомляло QHA, aдвокат заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умерова Марк Фейгін заявив, що міжнародний розголос вплине на результат вироку в цілому.

До Європейського суду з прав людини захист планує звернутися після апеляції. Паралельно, у адвоката є міркування щодо Міжнародного Суду ООН у Гаазі, де розглядається позов України до РФ.

Російський прокурор просила покарання для Ільмі Умерова у вигляді 3 років і 6 місяців позбавлення волі умовно, з випробувальним терміном на 3 роки і забороною на три роки займатися публічною та викладацькою діяльністю.

Нагадаємо, ФСБ по Криму 12 травня 2016 року порушила проти Ільмі Умерова кримінальну справу за ст. 280.1 за нібито заклики в ефірі телеканалу ATR до дій, які загрожують територіальній цілісності Російської Федерації.

Ільмі Умеров стверджує, що справу проти нього порушено на підставі двох фраз, висмикнутих з контексту і невірно перекладених, з додаванням слів, яких він не говорив.

QHA