БРЮССЕЛЬ (QHA) -

Адвокат Микола Полозов, який захищає в суді ряд кримських політв'язнів, що утримуються в РФ і на півострові, заявив про переслідування його самого і колег-адвокатів. Дана заява прозвучала у рамках сесії ПАРЄ, присвяченій викраденням і тортурам людей, передає «Європейська правда».

— Зокрема ФСБ має намір допитати мене щодо обставин, які мені стали відомі під час представлення інтересів клієнта Ільмі Умерова. Це суперечить як російському законодавству, так і міжнародними конвенціями, але всі скарги з цього приводу ігноруються. Це не ініціатива якихось кримських діячів, ініціатива йде просто з Москви.

Микола Полозов стверджує, що існує лише один дієвий інструмент для звільнення кримських політв'язнів — сконцентрувати міжнародні зусилля для тиску на президента РФ Володимира Путіна, аж до тих умов, коли йому доведеться відпустити ув'язнених.

У нас за спиною (у Страсбурзі — ЄП)  будівля ЄСПЛ. Ми можемо судитися там роками, але і це нічого не змінить. Найдієвіший інструмент  поставити Путіна в такі умови, за яких тримати цих людей йому стане невигідно,  вважає адвокат.

Як повідомляло раніше QHA, на 65-му пленарному засіданні Генасамблеї ООН 19 грудня резолюція «Про становище у сфері прав людини в Автономній Республіці Крим та місті Севастополі (Україна)» була прийнята більшістю голосів. Даний документ містить такі поняття, як «анексія» та «окупація» Криму. Крім того, до проекту було включено наступні важливі посили країні-окупанта:

 Необхідно припинити будь-яке насильство стосовно жителів Криму, включаючи незаконні затримання активістів і нелюдське ставлення до них, а також відкликати усі дискримінаційні закони;

 Звільнити всіх незаконно затриманих українських громадян;

 Забезпечити необхідні умови для роботи у Криму журналістів та представників правозахисних організацій;

 Автори резолюції звертаються до новообраного генсека ООН з проханням знайти шляхи і засоби, які дозволять забезпечити безперешкодний доступ до Криму міжнародним організаціям (таким як Рада Європи та ОБСЄ).

 ФОТО: інтернет

QHA