МОСКВА (QHA) -

Російський адвокат Микола Полозов повідомив, що отримав відповідь на запит щодо відмови адміністрації Путіна надати інформацію щодо указів президента про помилування Чийгоза і Умерова.

Адвокат зазначив, що стаття 24 Конституції України передбачає, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування зобов'язані забезпечити кожному можливість ознайомлення з документами і матеріалами, що безпосередньо зачіпають його права і свободи.

Однак сьогодні Полозов з'ясував, у якому стані позови.

З'ясувалося, що ще 27 і 29 грудня суддя Тверського районного суду Любов Виноградова винесла дві ухвали про відмову у прийнятті адміністративних позовів.

— Не зважаючи на те, що свою адресу для переписки з судом я вказував, визначення і всі докладені до позовів документи суддя направила до Криму. І вони, з усього видно, не дійшли. Тому я отримав копії цих визначень і ознайомився з ними, — написав він у Facebook.

За його словами, в якості аргументації суддя Любов Виноградова послалася на статті Конституції Росії. Суть відповіді зводиться до того, що президент Росії володіє недоторканністю та імунітетом від судового переслідування.

— Тут важливо зазначити, що безпосередньо до посадової особи — президента Росії — позови не подавались, мало того, позови не оскаржували ухвалені ним укази про помилування Чийгоза і Умерова. Позови були подані до його адміністрації, яка засекретила відомості про ці укази і незаконно, в порушення статті 24 Конституції Росії, відмовилася надати їх особам, чиї права і свободи ці укази безпосередньо зачіпають, — повідомив Полозов.

Суддя Виноградова вважає оскарження дій державних органів прямим втручанням у діяльність глави держави.

— Оскарження в судовому порядку дій державних органів, їхніх посадових осіб, що знаходяться у безпосередньому підпорядкуванні президента Російської Федерації, а також застосування адміністративних позовів до даних державних органів, на практиці означає пряме, або непряме втручання до конституційно-правової та іншої діяльності президента Росії як голови держави, який має недоторканість і здійснює верховну державну владу в Російській Федерації, — написала вона.

Іншими словами, пояснює адвокат, суддя Тверського районного суду пояснила, "мовляв не ваше холопське діло, які рішення щодо вас приймає цар і його бояри, не смійте турбувати їх. Прийняли, значить, так треба було. Знайте своє місце".

Як писало QHA, заступники голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз та Ільмі Умеров мають намір у московському суді вимагати від адміністрації президента Росії Володимира Путіна пояснень, на якій підставі їх вивезли з Криму до Туреччини.

QHA