КИЇВ (QHA) -

Адвокат Микола Полозов заявив, що є невелика надія на несуттєву зміну вироку заступнику голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умерову після розгляду апеляції «Верховним судом» Республіки Крим.

Про це він повідомив в ефірі Радіо Hayat.

Полозов зазначив, що вирок Умерову — це дуже жорстке покарання.

— Коли ми говоримо про Ільмі Умерова, це надзвичайно жорстке покарання, з огляду на стан його здоров'я. Медицини в системі Федеральної служби виконання покарань немає. Немає ні в колоніях поселення, немає ні в колоніях загального режиму, — додав він.

Статтю, за якою судили Умерова, адвокат назвав новою в кримінальному кодексі РФ. Також він заявив, що вона спрямована проти громадян України, що залишилися у Криму і підтримують територіальну цілісність України.

— За схожою справою судили Семену. Важливо розуміти, що Умеров — дуже хвора людина, і навіть у звичайних домашніх умовах йому потрібен постійний медичний догляд. У колонії його забезпечити не зможуть. Два роки колонії у випадку з Умеровим рівносильні смертному вироку, — зазначив адвокат.

Адвокат також повідомив, що, за російським законодавством, людина повинна відбувати покарання якомога ближче до місця свого проживання. Однак це пункт не дотримується із засудженими у Криму, яких етапували на російський материк (мова йде про Сенцова, Кольченка, Зейтуллаєва, — ред.).

— Немає жодних гарантій, що Ільмі Умерова не повезуть до якоїсь колонії до Мордовії або до Пермського краю. Є колонія і в Керчі, але жодного громадянина України, який був засуджений у Криму, не залишали в Криму, — заявив Полозов.

Він нагадав, що до апеляції рішення не набуде чинності, тому Умеров буде знаходиться вдома.

— Але знову-таки апеляція буде розглядатися у «Верховному суді» Республіки Крим і, чесно кажучи, у мене великі сумніви, що там якимось чином суттєво змінять цей вирок. Може бути під тиском громадськості, є надія, що станеться якась зміна, хоча вона невелика, — зазначив Полозов.

Нагадаємо, підконтрольний Кремлю Сімферопольський районний суд у середу, 27 вересня, виніс вирок у справі одного з ветеранів кримськотатарського національного руху, заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умерова у вигляді двох років у колонії-поселенні.

Адвокат Микола Полозов зазначив, що з урахуванням стану здоров'я Ільмі Умерова, вирок у вигляді двох років у колонії-поселенні рівносильний смертному вироку. Також він повідомив, що існує небезпека того, що російська влада вивезе Ільмі Умерова на територію РФ для відбування покарання, щоб затруднити до нього доступ рідних і адвокатів.

Раніше російський прокурор просила покарання для Ільмі Умерова у вигляді 3 років і 6 місяців позбавлення волі умовно, з випробувальним терміном на 3 роки і забороною на три роки займатися публічною та викладацькою діяльністю.

ФСБ по Криму 12 травня 2016 року порушила проти Ільмі Умерова кримінальну справу за ст. 280.1 за нібито заклики в ефірі телеканалу ATR до дій, які загрожують територіальній цілісності Російської Федерації.

Ільмі Умеров стверджує, що справу проти нього порушено на підставі двох фраз, висмикнутих з контексту і невірно перекладених, з додаванням слів, яких він не говорив.

Колонія-поселення — різновид пенітенціарних установ у Росії, в яких відбувають покарання засуджені до позбавлення волі за злочини, вчинені з необережності, а також особи, які вперше вчинили злочини невеликої або середньої тяжкості. Такі установи, в основному, розташовані у лісових північних та східних регіонах Росії.

Джерело: Радіо Hayat

QHA