КИЇВ (QHA) -

Опитування жителів країни показало бачення українцями подальших відносин із Російською Федерацією. Дослідження, проведене соціологічною службою Центру Разумкова 18-23 листопада 2016 року в усіх містах України, за винятком території окупованого Криму, Луганської та Донецької областей, показало, що 35,4% українців вірять, що Росія може почати повномасштабну війну проти України, 41, 6% не вірять у такий сценарій, 23% — не визначились із відповіддю.

У разі початку повномасштабної війни з Росією 33,5% респондентів вважають, що необхідно буде дати озброєну відповідь агресорові, 23,3% — озброєну відповідь за міжнародної підтримки, 11,9% — капітулювати, щоб уникнути людських втрат, руйнування економіки та інфраструктури, 31,3% — не визначились із відповіддю.

На питання «Чи вважаєте ви, що відносини України та Росії будуть нормалізовані, якщо Крим залишиться в складі Росії?» відповідь «так» дали 34,3% опитаних, «ні» — 41,4%, «не знаю» — 2, 3%.

Крім того, 8,3% респондентів, розмірковуючи про перспективи відносин між Україною та Росією, вважають, що відносини покращаться, 34,6% — залишаться без змін, 35,3% — погіршаться, 21,7% — не змогли відповісти.

Як раніше повідомляло QHA, згідно з результатами соціологічного опитування, проведеного в період з 1 по 13 листопада Центром соціальних досліджень «Софія», 50,8% українців вважає, що в інтересах України виконувати Мінські угоди. У той же час 21,2% опитаних дотримується думки, що Україні варто відмовитися від цих домовленостей.

ФОТО: інтернет

QHA