СІМФЕРОПОЛЬ/АК'МЕСДЖИТ (QHA) -

Вперше за півтора року російські силовики дозволили політичному в'язню Емір-Усеїну Куку побачитися з сім'єю. Дружина правозахисника Мер'єм Куку у Facebook пише, що до СІЗО Сімферополя прийшли мати, брат і діти в'язня — Бекір і Сафіє.

Сафіє запитала: Баба (тато, — ред.), коли ти повернешся додому? Почувши у відповідь, що не скоро, розплакалася... (взагалі вона у нас рідко плаче, якщо тільки впаде). Бекіра винесли зеленого і блідого. Збіглися всі, хто був на передачки, пропонуючи допомогу, воду, булочки. Коли запропонували викликати швидку допомогу, Бекір став намагатися прийти до тями, оскільки злякався швидкої)... Потім сказав, що йому стало погано в кабінці для побачення, тому що там душно і сумно..., описує зустріч Мер'єм.

У серпні термін арешту Емір-Усеїну Куку продовжили до 8 жовтня 2017 року. Адвокат Куку Олексій Ладин заявив, що у слідства немає доказів провини його підзахисного.

Нагадаємо, 11 лютого 2016 року у Криму почалася хвиля обшуків у будинках кримських мусульман з метою виставити їх «терористами». Вісьмох з дванадцяти затриманих відпустили. Під вартою залишаються Емір-Усеїн Куку, Вадим Сірук, Енвер Бекіров і Муслім Алієв. Всі вони були затримані за підозрою в участі в організації Хізб ут-Тахрір, яка в Росії вважається терористичною. Рефат Алімов і Арсен Джеппаров були затримані силовиками 18 квітня 2016 року.

Так звана справа Хізб ут-Тахрір стала візитною карткою боротьби ФСБ з інакодумцями-мусульманами у Криму. Називаючи свої репресивні операції боротьбою з тероризмом, силовики вриваються в будинки, проводять незаконні обшуки і затримання.

ФОТО: інтернет

QHA