КИЇВ (QHA) -

Перший заступник Постійного представника Президента України в Автономній республіці Крим Ізет Гданов брав участь у нараді з Уповноваженим у справах кримськотатарського народу Мустафою Джемілєвим, головою Меджлісу кримськотатарського народу Рефатом Чуборовим, керівниками правоохоронних органів АРК і Севастополя.

Про це повідомляє прес-служба Представництва Президента в АРК.

Учасники наради обговорили механізми та підходи до збору інформації про порушення прав людини в окупованому Криму. Перший заступник доповів про вжиті Представництвом заходи в межах повноважень, про поточне здійснення органом аналітичної та координаційної функції щодо захисту прав жителів тимчасово окупованих територій України в Криму, про відповідну співпрацю з питань реагування на окремі факти незаконного позбавлення волі та тортур з боку каральних органів окупаційної влади.

— Особливий акцент був зроблений на негайній необхідності переведення підрозділів Головного управління Національної поліції до АРК і Севастополі до місцевостей, наближених до окупованих територій, з метою налагодження ефективної роботи з громадянами, які зазнали утисків з боку окупаційних властей, — сказано в повідомленні.

Відзначимо, нині підрозділи Національної поліції в АРК і Севастополі базуються в Одесі.

Нагадаємо, раніше французьке видавництво Le Group VALMONDE & CIE випустило журнал "Секрети Росії", де розмістило публікації про "реінтеграцію Криму", у зв'язку з чим посол України у Франції Олег Шамшур написав відкритого листа видавництву.

QHA