КИЇВ (QHA) -

Українські політики не розуміють специфіки роботи з переселенцями з Криму і тимчасово окупованих територій Донбасу. Про це на прес-конференції повідомив аналітик Громадської мережі «ОПОРА» Олександр Клюжев.

За його словами, через те, що ВПО в Україні не перебувають в компактних місцях проживання, а інтегровані в спільноти, політики не розуміють їхньої ролі в ухваленні рішень на місцевих виборах і в підсумку обмежують їхні права.

— Політики, які звикли працювати з системними виборцями, не розуміють, з якого боку підійти до переселенців, і замість того, щоб змінити підхід до своєї роботи і зрозуміти важливість питання виборчого права для переселенців, обмежують їх у правах, — заявив Клюжев.

При цьому аналітик зазначив, що заяви українських посадовців про те, що надання права голосу на місцевих виборах для переселенців ускладнить виконання Мінських домовленостей, показує нерозуміння суті питання.

Інтеграція в нових громадах не суперечить інтеграції тимчасово окупованих територій. Переселенці мають право жити новим життям і соціалізуватися там. Питання тут лише у процедурі голосування після повернення територій, наголосив Клюжев.

Раніше QHA повідомляло, що Верховна Рада більше трьох місяців не розглядає законопроект, який дозволить переселенцям із Криму та тимчасово окупованих територій Донбасу голосувати на місцевих виборах.

QHA