КИЇВ (QHA) -

Нацрада з питань телебачення і радіомовлення України пропонує законодавчо обмежити ведення програм і передач політичними діячами.

Про це заявили у прес-службі відомства.

— Дуже важливою зміною в інформаційному просторі держави, на думку Національної ради, має бути законодавче обмеження на ведення програм і передач політичними діячами. Це явище сьогодні набуло великого розмаху воно нівелює журналістику, виводить ЗМІ України за рамки журналістських стандартів, і робить ефір місцем зведення політичних рахунків і пропагандистської боротьби, сказано у повідомленні.

Керівник проекту Інституту масової інформації Роман Головенко в коментарі кореспонденту QHА повідомив, що ці вимоги відповідають західним стандартам.

Що стосується провідних-політиків, то таке явище дійсно нещодавно з'явилося. Проблема в тому, що ведучий має бути неупередженим. Візуальні образи і контент найпотужніші і мають найбільший вплив. Тому вимоги до ТВ за західними стандартами жорсткіші, ніж до преси та інтернет-ЗМІ. Так що цілком природним буде і вимога, що ведучим програми має бути професійний журналіст, а не політик, сказав він.

За його словами, при появі політиків на екранах в ролі ведучих є ризик того, що «аудиторії ТВ будуть нав'язані погляди політика, а це не дасть можливості глядачеві розібратися в ситуації самостійно, отримати всі вагомі точки зору».

Нагадаємо, 5 жовтня Національна рада на своєму засіданні оголосила конкурс на перші 4 частоти, які були прораховані на Чонгар, для організації FM-мовлення на Крим. Саме з цього дня почнеться будівництво вишки на Чонгарі, яке здійснюватиме приватна компанія «Телемережі України». Всі роботи зі встановлення вишки мають бути закінчені через три-чотири місяці, і відразу після закінчення конкурсу на радіочастоти почнеться FM-мовлення на Крим.

QHA