ТЕЛЬ-АВІВ (QHA) -

Україна дипломатичним шляхом може виключити Росію з Організації об'єднаних націй. Про це написав на своїй сторінці у Facebook відомий ізраїльський політичний експерт Соломон Манн.

Експерт стверджує, що Україна може подати на розгляд Генеральної Асамблеї ООН вимогу про денонсацію угоди про правонаступництво Росією СРСР через порушення нею Біловезьких угод шляхом агресії щодо України: зокрема у пунктах угод зазначалася повага до територіальної цілісності держав, а також захист національних меншин, що 
населяють їхні території, та сформованих унікальних етнокультурних регіонів.

Російська влада порушила ці угоди, скасувавши заднім числом рішення органу влади СРСР про передачу Криму Україні.

Він нагадує, що після розвалу СРСР Росія не увійшла в ООН на загальних підставах, а стала членом організації як правонаступниця Радянського Союзу.

Таким чином, внаслідок розриву Біловезьких угод Росія втратить своє правонаступництво в ООН, а відповідно і право участі в організації.

Нагадаємо, глава МЗС України Павло Клімкін в кінці лютого заявляв, що Росія користується інституційною слабкістю Радбезу ООН для блокування рішень Ради. Він закликав до негайної реорганізації Ради і скасування права вето, щоб ним не могла скористатися країна, що здійснює агресію.

ФОТО: інтернет

QHA