МОСКВА (QHA) -

Депутат Держдуми РФ Наталія Поклонська вважає, що держави, які проголосували проти резолюції щодо ситуації навколо прав людини в анексованому Криму, продемонстрували "свою незалежність і повагу до вибору кримчан".

За її словами, країни, які проголосували проти резолюції, показали "адекватність і, найголовніше, повагу до гарантованих, в тому числі і Статутом ООН, прав людини".

— Тішить, що проти української резолюції з прав людини в Криму ГА ООН проголосувало 26 країн і ще 76 утримались. На моє переконання, ці держави продемонстрували свою незалежність, адекватність і, найголовніше, повагу до гарантованих, в тому числі і Статутом ООН, прав людини, до вибору кримчан, цитує Поклонську прес-служба Держдуми.

За її словами, ті, хто голосував за резолюцію, "наполегливо заперечують очевидні факти про вибір кримчан, про чиї права вони піклуються".

Раніше повідомлялося, що посол України в Туреччині Андрій Сибіга висловив подяку Анкарі за те, що турецька делегація в Генеральній Асамблеї ООН проголосувала за оновлену резолюцію про стан дотримання прав людини в окупованому Росією Криму.

А голова Меджлісу кримськотатарського народу, народний депутат Рефат Чубаров заявив, що необхідно знайти іншу країну для проведення переговорів із забезпечення миру в Україні замість Білорусі, яка, як відомо, проголосувала в Генасамблеї ООН проти української резолюції щодо ситуації з правами людини в окупованому Криму.

QHA повідомляло, що 19 грудня Генасамблея ООН схвалила оновлену резолюцію про стан дотримання прав людини в окупованому Росією Криму. За резолюцію «Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим та м.Севастополь, Україна» проголосувало 70 країн (в тому числі і Туреччина), «проти» — 26 країн, ще 76 країн «утрималися».

Пізніше глава МЗС України Павло Клімкін, коментуючи прийняття резолюції ООН, заявив, що "Генеральна асамблея ООН прийняла сильну резолюцію про стан дотримання прав людини в окупованому Росією Криму".

QHA