МОСКВА (QHA) -

Звернення про зняття з виборів президента РФ Ксенії Собчак за висловлювання про приналежність Криму направила до ЦВК Росії колишній так званий прокурор Криму, а нині депутат Держдуми Наталія Поклонська.

У дієвість свого звернення Поклонська не вірить сама, але каже, що про її позицію обов'язково мають знати кримчани.

— Я направила відповідний депутатський запит на ім'я голови ЦВК Росії. Я думаю, що час ще є. Хоча і не розраховую на якісь документи реагування, про які я прошу — зняти з реєстрації кандидата у президенти за порушення закону. Але, тим не менше, свою позицію кримчани і севастопольці виклали і показали, що не потрібно до нас так ставитися, — підкреслила вона.

Порушеннями Поклонська вважає висловлювання Собчак про неповноцінність кримчан та її намір поїхати в окупований Крим через Україну.

— Кандидат у президенти не може пропагувати неповноцінність громадян Російської Федерації за будь-якою ознакою, у цьому випадку — за територіальною. Вона називає нас неповноцінними. Чому? Це абсурд. Вона не визнає те, що Крим є частиною Російської Федерації. Тобто це посягання на територіальну цілісність. Може бути, це така передвиборча інтрига з боку штабу Ксенії Анатоліївни. Адже вона без дозволу України сиділа зі мною, пила каву в мене у кабінеті, я її пригощала у 2014 році. Але після цього так нешанобливо ставитися до кримчан — це недозволено, — зазначила Поклонська.

Нагадаємо, що Собчак, кажучи про «неповноцінність кримчан», мала на увазі те, що їхні права через анексію півострова залишаються обмеженими у порівнянні з жителями інших країн світу. При цьому заява Собчак про те, що вона звернулася до України з проханням відвідати окупований Крим, не підтвердилася, а міністр закордонних справ України Павло Клімкін назвав її ідею «шизофренією».

Раніше QHA повідомляло, що напередодні виборів до окупованого Криму приїхав Путін.

QHA