АСТАНА (QHA) -

Стартувавши вчора, 23 січня, процес переговорів про перемир'я у пошматованій війною Сирії продовжився сьогодні з 6:30 за київським часом. Основною темою обговорення є всі озвучені в перший день обома сторонами вимоги.

Другий день зустрічі в Астані (Казахстан) розпочався зі спільного засідання за участю представників як репресивного режиму Башара аль-Асада, так і сирійської опозиції. Подальші переговори проходять з кожною зі сторін окремо.

Опозиція обговорила свої основні вимоги до Асада зі спільною делегацією Туреччини, Росії та ООН, зажадавши припинити порушення встановленого 30 грудня режиму припинення вогню, вивести з території Сирії проіранські ополчення, забезпечити доставку гуманітарної допомоги у блоковані режимом райони, а також звільнити з в'язниць жінок, ув'язнених за політичними мотивами.

Всі вимоги боку опозиції були передані Росією і ООН представникам сирійського уряду.

Самі ж прихильники Асада на переговорах зажадали лише на якийсь час припинити бойові дії, щоб розділити противників режиму на помірковану опозицію і терористів.

Поки у казахській столиці тривають переговори, режим Асада організував повітряні та наземні операції у підконтрольних опозиції районах Сирії — у провінціях Лазкії, Хамі, Алеппо, Дарайї та у Дамаску.

Як повідомляло QHA, повстанці відмовилися від першої сесії переговорів у форматі тет-а-тет в понеділок, звинувачуючи уряд Башара Асада у порушенні умов перемир'я, досягнутого 30 грудня за посередництва Росії і Туреччини.

ФОТО: інтернет

QHA