СЕУЛ (QHA) -

КНДР і Південна Корея провели телефонну розмову по відновленій лінії зв'язку.

Як повідомляє агентство Assoсiated Press, влада Північної Кореї відновила лінію спецзв'язку в прикордонному пункті Пханмунджом і зв'язалася з Південною Кореєю.

Дзвінок з боку КНДР надійшов о 15:00 за місцевим часом. Подробиці переговорів не повідомляються. Телефонний зв'язок і факс по лінії зв'язку працюють у нормальному режимі.

Як повідомляє CNN, зв'язок між двома Кореями був відсутній протягом двох років.

— У Сеулі повідомили, що дві сторони перевірили технічні можливості комунікаційних ліній, — передає видання.

Раніше лідер КНДР Кім Чен Ин наказав почати переговори з Південною Кореєю, яка визнала великим проривом готовність Північної Кореї відновити лінію спецзв'язку.

Нагадаємо, Кім Чен Ин у новорічному зверненні до народу побажав успіху зимовій Олімпіаді у Пхенчхані і заявив, що Північна Корея збирається направити на Олімпійські ігри свою національну збірну. Оргкомітет Олімпійських ігор позитивно сприйняв цю заяву, а президент Південної Кореї Мун Чже Ін доручив уряду почати переговори з КНДР про допуск спортсменів.

Раніше Кім Чен Ин налякав США «ядерною кнопкою» на своєму столі.

У відповідь президент США Дональд Трамп заявив, що у нього теж є «ядерна кнопка», яка «більші і потужніші», ніж у північнокорейського лідера. Про це американський лідер написав у своєму твіттері.

— Північнокорейський лідер Кім Чен Ин щойно заявив, що «ядерна кнопка завжди знаходиться на його столі». Хто-небудь з його виснаженого і голодного режиму, повідомте йому, будь ласка, що у мене теж є ядерна кнопка, але вона набагато більша і потужніша, ніж його, і моя кнопка працює, — заявив Трамп.

Нагадаємо, напередодні Нового року у Південній Кореї затримали танкер, який перевозив бензин до Північної Кореї (КНДР). Танкер KOTI зараз у південнокорейському порту. До екіпажу танкера входять громадяни Китаю і М'янми, а ходить судно під прапором Панами.

Раніше Сеул заявляв, що заарештував ще одне судно, яке поставляло санкційні товари до КНДР.

QHA повідомляло, що російські танкери поставляли морем паливо до Північної Кореї мінімум тричі за останні місяці. Відвантаження здійснювалися морем, кораблі КНДР пливли безпосередньо з Росії в свою економічну зону.

QHA