АНКАРА (QHA) -

Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман в рамках офіційного візиту до Туреччини провів зустріч із президентом Турецької Республіки Реджепом Таїпом Ердоганом, повідомляє прес-служба уряду.

Сторони скоординували позиції щодо недопущення мілітаризації Криму та ситуації з порушенням прав людини в окупованому Росією Криму та на Донбасі. Україна вдячна Туреччині за послідовну підтримку територіальної цілісності України, зазначив Володимир Гройсман.

— Недопущення мілітаризації Криму, а також звільнення наших окупованих територій є для нас найважливішими питаннями сучасного міжнародного порядку денного, наголосив він.

Володимир Гройсман зазначив, що Україна розраховує на подальшу підтримку турецької сторони щодо врегулювання конфлікту, а також сприяння у вирішенні проблем кримських татар, зокрема з облаштування переселенців на материковій частині України. Особливу увагу під час переговорів прем'єр-міністр України привернув до проблем з порушеннями прав людини в окупованому Російською Федерацією Криму.

Окупаційна влада створює усілякі труднощі для незалежного моніторингу дотримання міжнародних стандартів у сфері забезпечення прав людини на півострові, зокрема, з боку міжнародних правозахисних організацій, які спричинили масовий відтік громадян України з Криму. Росія перейшла на новий рівень політичних переслідувань — переслідування адвокатів кримськотатарських лідерів.

Особливе занепокоєння, за його словами, викликає розвиток Російською Федерацією військової інфраструктури Криму.
Важливою для України є міжнародна солідарність, дотримання міжнародної політики невизнання анексії Криму, наголосив Володимир Гройсман.

Питання мілітаризації Криму це проблема не тільки України, це  проблема регіональної і глобальної безпеки,  зазначив прем'єр-міністр України.

Володимир Гройсман високо оцінив тверду позицію Турецької Республіки щодо неприпустимості розвитку економічної співппраці з окупованим Кримом. Окремо він висловив подяку за ухвалене напередодні візиту рішення про припинення морської комунікації між окупованим Кримом і Туреччиною.

Як повідомляло QHA, прем'єр-міністр України Володимир Гройсман та лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв у складі української делегації 14-15 березня здійснюють офіційний візит до Турецької Республіки.

ФОТО: інтернет

QHA