КИЇВ (QHA) -

Після деокупації Криму необхідно буде вирішення низки кадрових проблем, таких як заміна правоохоронців, і формування нової адміністрації. Про це на круглому столі у Таврійському національному університеті імені В. І. Вернадського повідомив перший заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій і переміщених осіб Юсуф Куркчі.

— Після деокупації Криму гостро постане кадрове питання. Ми маємо розуміти, що система адміністрування в Україні кардинально змінилася за останні п'ять років. Це пов'язано з децентралізацією, з розподілом ресурсів. Той шлях, який будь-яка сільська рада або об'єднана громада проходить на материковій Україні, у звільненому Криму буде пов'язаний з відсутністю такого досвіду. Його треба буде переносити до Криму, — зазначив він.

Заступник міністра додав, що за час окупації кількість «правоохоронців» на окупованому півострові зросла з 10 до 18 тисяч.

— Безумовно, що режим, який встановлюється окупаційною владою, істотно відрізняється від українського. Але якщо відновлювати ту пропорцію, яка була, то нам на вході до Криму треба мати 10 тис. підготовлених правоохоронців. Це тільки поліція. Я не кажу про прокурорів, СБУ, суддів, нотаріусів — це тисячі.

Нагадаємо, голова правозахисної організації «Правозахисний рух Криму», юрист Енвер Кадиров вважає, що найближчим часом відкриється новий дипломатичний шлюз для відновлення суверенітету України над тимчасово окупованим Кримом. На думку правозахисника, щодо Криму міжнародне співтовариство може використовувати механізми впливу, які забезпечують захист корінних народів від неправомірних утисків, і які прописані в конвенціях і Деклараціях щодо захисту прав корінних народів.

Джерело: Під прицілом

QHA