СІМФЕРОПОЛЬ / АК'МЕСДЖИТ (QHA) -

Так званий Верховний суд Криму відмовив в апеляційній скарзі на продовження арешту фігуранту сфабрикованої справи «Хізб ут-Тахрір» Узеїру Абдулаєву.

Про це QHA повідомив активіст громадського об'єднання «Кримська солідарність» Сервер Мустафаєв.

За його словами, "суд" у прийнятті свого рішення керувався тим, що Абдуллаєв на волі нібито може чинити тиск на свідків і втекти. Мустафаєв також зазначив, що в засіданні не змогли взяти участь кримськотатарські адвокати, які перебувають поза межами Криму.

Замість них суд призначив Абдулаєву російського адвоката.

Нагадаємо, 11 січня у підконтрольному Кремлю Верховному суді Криму відбувся розгляд апеляційної скарги кримськотатарського активіста Узеїра Абдуллаєва, фігуранта сфабрикованої справи «Хізб ут-Тахрір».

QHA повідомляло, що 11 січня у «Верховному суді Криму» відбудеться судове засідання, на якому розглядатимуть апеляційну скаргу Узеіра Абдуллаєва.

Зазначимо, що Узеір Абдуллаєв разом з Тимуром Абдуллаєвим, Рустемом Ісмаїловим, Айдером Саледіновим та Емілем Джемаденовим проходять обвинуваченими у сфабрикованій окупантами справі «Хізб ут-Тахрір».

Так звана «справа Хізб ут-Тахрір» стало візитною карткою боротьби ФСБ з мусульманами-інакодумцями в Криму. Під приводом підозри у тероризмі, називаючи свої репресивні операції боротьбою з екстремізмом, силовики вриваються до помешкань, проводять незаконні обшуки і затримання.

Узеір Абдуллаєв був заарештували 22 жовтня 2016 року, після проведеного у його помешканні обшуку. Його, як і інших фігурантів справи, звинувачують за ст. 205.1 і 205.5 КК РФ в організації та участі у діяльності організації "Хізб ут-Тахрір", визнаної в Російській Федерації терористичною.

Нагадаємо, 25 жовтня минулого року підконтрольний Кремлю Верховний суд окупованого Кримурозглянув апеляційні скарги захисту кримських татар, фігурантів «справи Хізб ут-Тахрір» Узеіра Абдуллаєва і Еміля Джемаденова з приводу їх арешту.

«Судді» Олексій Послєдов і Сергій Погребняк продовжили терміни утримання під вартою для п'яти фігурантів сфабрикованої справи «Хізб ут-Тахрір»: Айдеру Саледінову, Емілю Джемаденову, Рустему Ісмаїлову, Узеїру Абдуллаєву і Тимуру Абдуллаєву. Клопотав про продовження арешту «слідчий» Р. С. Горбачов.

QHA