КИЇВ (QHA) -

Близько ста громадських активістів, які зібралися під Верховною Радою, вимагають позбавлення депутатської недоторканності нардепів, на яких зробив подання генеральний прокурор України, передає кореспондент QHA.

Йдеться про Максима Полякова, Борислава Розенблата, Андрія Лозового, Євгена Дейдея та Олеся Довгого. Активісти тримають прапори «Рух нових сил» і партії «Самопоміч».

Виступаючий з трибуни народний депутат України від фракції «Самопоміч» Єгор Соболєв підкреслив, що всі громадяни України, у тому числі і депутати, є рівними перед законом.

— Необхідно позбавити депутатської недоторканності тих народних депутатів, які підозрюються у злочинних діях. Сьогодні вся Рада повинна проголосувати за це і не має права йти на канікули, поки винні не будуть покарані, — сказав Соболєв.

Також учасники протесту влаштували перформанс: розмістили на імпровізованій сцені п'ять трилітрових банок з поміщеними у них фотографіями народних депутатів України, підозрюваних у злочинах.

Нагадаємо, 20 червня 2017 року Генеральна прокуратура України отримала від Спеціалізованої антикорупційної прокуратури подання про зняття недоторканності з народних депутатів України Олеся Довгого, Максима Полякова та Борислава Розенблата у справі про «бурштинову мафію».

19 червня співробітники НАБУ за підозрою в отриманні хабара затримали охоронця народного депутата Борислава Розенблата. Йдеться про суму в 200 тисяч доларів. За даними Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, хабар призначався народним депутатам Бориславу Розенблату та Максиму Полякову. Депутати факт отримання хабара заперечують і називають своє затримання провокацією.

ФОТО: інтернет

QHA