КИЇВ (QHA) -

Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денисова заявила, що під час затримання народного депутата Надії Савченко було порушено вимоги чинного законодавства. Про це повідомили у прес-службі омбудсмена.

— Вчора під час затримання Надії Савченко було порушено вимоги чинного законодавства. Цей факт сьогодні підтверджено рішенням слідчого судді під час судового засідання. Він звільнив у залі суду позбавлену волі Надію Савченко. У той же час слідчий суддя задовольнив клопотання слідчого СБУ про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою народного депутата, — йдеться у повідомленні.

Омбудсмен підкреслила, що особисто контролюватиме дотримання прав Савченко.

— З огляду на ситуацію, я особисто як омбудсмен надалі буду здійснювати контроль за дотриманням конституційних прав Савченко, — сказала вона.

QHA повідомляло, що 23 березня у Шевченківському районному суді Києва оголосили рішення про запобіжний захід для підозрюваної у підготовці теракту і держперевороту народного депутата Надії Савченко. Нардепа взяли під варту на 59 днів без можливості внесення застави.

Нагадаємо, прокурор Головної військової прокуратури Олександр Банник вимагав обрати Надії Савченко запобіжний захід у вигляді тримання під вартою протягом 60 діб без права внесення застави.

Він також заявив, що Савченко загрожує до 15 років ув'язнення. Прокурор перерахував усі статті, за якими підозрюють Савченко, і зазначив, що якщо її провину доведуть, нардепа чекає покарання аж до довічного ув'язнення.

QHA