КИЇВ (QHA) -

20 липня у Київському політехнічному інституті ім. І. Сікорського президент України Петро Порошенко спільно з віце-прем'єр-міністром Геннадієм Зубком підписали закон «Про фонд енергоефективності».

— Створення фонду було абсолютно зрозумілим десятки років назад. Дуже важливо, що зараз ми його створюємо. Він схвалений усіма нашими міжнародними партнерами і міжнародними фінансовими організаціями. Найближчим часом будемо мати практичні результати нашої діяльності, — проголосив Порошенко.

Німеччина виділить Україні три мільярди гривень для старту нової енергосистеми, як повідомив на заході глава держави.

— Енергоефективністю треба займатися. Ми повинні використовувати більш ефективні технології, підвищуючи ефективність. І це вже робиться, правда, із запізненням на 20 років. Кращі технології, які були розроблені, у тому числі в стінах КПІ, вмирали, бо не знаходили практичного застосування через конфлікт інтересів. Потрібно забезпечити патентний захист, причому не тільки в Україні, — додав президент.

Студенти КПІ винайшли обладнання для більш ефективного використання ресурсів українських атомних станцій — тепловий насос. Нові технології можуть принести тепло у будинок кожного українця з мінімальними витратами і без російського газу.

Також Петро Порошенко підписав закон «Про енергоефективність будівель», який дозволить заощадити колосальні кошти, зробивши житло більш якісним і комфортним.

— Окремий закон — про енергетичну ефективність будівель. Сьогодні вводиться механізм конкретної відповідальності, персоніфікації та стимулювання заходів для підвищення енергоефективності будівель, — зазначив Петро Олексійович.

За словами президента, будуть використані два джерела фінансування — частина коштів від субсидій та інвестиції іноземних партнерів. Цікаво, що аудит проведе міжнародна фінансова корпорація, яка увійшла до складу наглядової ради нового фонду разом із визнаними авторитетами, щоб забезпечити ефективне використання бюджетних коштів.

— Фонд енергоефективності створить управління з високими стандартами, максимальну прозорість і ефективність використання кожної копійки бюджетних коштів, — впевнений президент Порошенко.

QHA