КИЇВ (QHA) -

Позов України до Європейського суду з прав людини проти Росії, в якому оскаржується заборона діяльності Меджлісу кримськотатарського народу готовий до подачі, але наразі Мін'юст очікує погодження деталей із юристами Меджлісу. Про це повідомив міністр юстиції Павло Петренко сьогодні на прес-конференції, передає кореспондент QHA.

Міністр нагадав, що з початку незаконної анексії Криму Росією та збройної агресії на Донбасі Україна подала до ЄСПЛ 5 позовів, які стосуються порушень прав людини: 1) порушення прав людини в Криму (лютий-вересень 2014 р.); 2) порушення прав людини на Донбасі (лютий-вересень 2014 р.); 3) порушення прав людини в Криму (осінь 2014 — літо 2015 р.); 4) порушення прав людини на Донбасі (осінь 2014 — літо 2015 р.); 5) Викрадення дітей сиріт та дітей-інвалідів (щодо Донбасу).

Міністр також додав:

— Є ще шоста справа, яка стосується Меджлісу, вона готова до подачі, ми чекаємо відповідного погодження всіх деталей з нашими друзями, колегами-членами Меджлісу та їхніми юристами.

Говорячи про розгляди у міжнародних судах позовів України проти РФ за незаконну анексію Криму, Павло Петренко акцентував на тому, що Україна не дозволить нікому забути про окупований Крим, тим більше що своїми репресивними діями проти української та кримськотатарської спільноти Росія сама постійно виводить на перші шпальти світових видань питання порушення прав людини на півострові.

— Ми робитимемо все, щоб увага до Криму не була меншою. Окупанти самі підігрівають цю увагу, вдаючись до репресій проти українців, проти кримських татар, викрадаючи людей, тепер уже й адвокатів почали затримувати, — зазначив міністр.

Як повідомляло QHA, 29 вересня 2016 року Верховний суд Російської Федерації остаточно визнав законною заборону діяльності Меджлісу кримських татар на території Росії як «екстремістської організації», відхиливши апеляційну скаргу представників Меджлісу.

У жовтні минулого року Павло Петренко повідомив, що Мін'юст та Меджліс подадуть до ЄСПЛ спільну скаргу з приводу заборони діяльності Меджлісу на території Росії.

QHA