СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

В окупованому Криму пройшло перше засідання «суду» у справі журналіста Миколи Семени. Про підсумки засідання у Залізничному районному суді Сімферополя розповіли представники захисту обвинуваченого — Еміль Курбедінов і Олександр Попков, а також сам журналіст. Відеозапис опублікована на сторінці «Крим SOS» у Фейсбук.

Адвокат Олександр Попков зазначив, що перший же свідок у справі — співробітник ФСБ, що здійснював прослуховування кримчанина, намагаючись виправдати незаконні дії представників спецслужб окупантів, підтвердив якісь закриті рішення Верховного суду Криму щодо Семени.

— Співробітники ФСБ, яких ми допитували, не змогли пояснити, на підставі яких законів вони здійснювали прослуховування до рішення суду. У кінці співробітник ФСБ поплив і сказав, що нібито були інші рішення Верховного суду про інше прослуховування до основного рішення.

Еміль Курбедінов розповів про клопотання захисту про закрите засідання, щоб закінчити допит свідка. За його словами, ефесбешниками відмовився відповідати на деякі питання через острах розкрити заборонені законом РФ відомості. Адвокат зазначив, що і в зафіксованих сьогодні показаннях містяться відомості, які в певній мірі розкривають державну таємницю.

— Захистом було ініційоване закрите засідання, якщо вже співробітника ФСБ бентежило відкрите. Там ми могли б задати питання, які, за їхніми словами, стосуються державної таємниці. Однак суд не задовольнив це клопотання і багато питань повисли у повітрі. Фактично, якщо виходити з матеріалів кримінальної справи, ми можемо сказати, що сьогодні були розголошені відомості, що містять державну таємницю.

Обвинувачений російськими окупантами журналіст Микола Семена в своєму коментарі наголосив, що суд на першому засіданні виключно доводив його авторство матеріалу, в якому, за версією слідства, простежуються заклики до порушення територіальної цілісності РФ.

— У слідства левова частка зусиль була витрачена на докази авторства матеріалу і суд зараз повторює цей шлях, і сьогодні йшлося виключно про те, хто є автором даного матеріалу, як він готувався і кому пересилався.

Нагадаємо, 19 квітня 2016 року екс-«прокурор» Криму Наталія Поклонська порушила кримінальну справу за звинуваченням у сепаратизмі проти кримського журналіста Миколи Семени за опубліковані ним статті.

28 квітня після допитів і обшуків Семена був переведений у статус підозрюваного. Журналіст заперечує звинувачення окупаційної влади.

7 грудня Миколі Семені було пред'явлено звинувачення в остаточній редакції з шести томів.

20 січня 2017 року співробітники підконтрольних кримським окупантам правоохоронних органів в Сімферополі вручили обвинувальний висновок журналісту Миколі Семені. Йому загрожує до п'яти років позбавлення волі за «заклики до сепаратизму» у РФ.

ФОТО: інтернет

QHA