КИЇВ (QHA) -

За чотири роки розслідувань стосовно посадових осіб і співробітників Державтоінспекції, які були причетні до судових переслідувань активістів Автомайдану, які організували 29 грудня 2013 року поїздку до резиденції Віктора Януковича у Межигір'ї, до цих пір не покарано жодного винного. Про це на прес-конференції у Києві заявив адвокат Автомайдану Роман Маселко.

За його словами, в акції фальсифікації і переслідуванні активістів брало участь понад 450 співробітників ДАІ і 120 суддів, які приймали неправосудні рішення.

— Після закінчення Революції Гідності одразу ж виникло гасло про необхідність притягти до відповідальності винних у переслідуванні активістів суддів і співробітників ДАІ. Одразу ж було відкрито сотні кримінальних проваджень і почалися розслідування. На даний момент з усіх обвинувальних актів, які були передані до суду, немає жодного вироку суду, жоден з них не був покараний. Але вже є 7 виправдовувальних вироків, а решта продовжують розглядатися в судах. Зверну увагу, що більшість цих актів було передано до суду у кінці 2014 року на початку 15-го. Я повинен повідомити, що основна складність у тому, що проблема навіть не у судах, а у тому, як були сформовані ці акти, сказав він.

Як зазначають активісти, розслідування проводилося формально і неякісно. У результаті регіональною прокуратурою до суду було передано 48 обвинувальних актів стосовно 52 осіб.

Крім того, є ще одна категорія справ, яку адвокатам потерпілих вдалося передати в департамент соціальних розслідувань. Ними було доведено, що співробітники ДАІ виконували вказівку вищих органів.

— У цьому процесі до суду було передано 19 обвинувальних актів, двоє з них встановлюють безпосередніх організаторів масових фальсифікацій. Сьогодні деякі із співробітників ДАІ продовжують працювати у правоохоронних органах. Статистика дуже сумна. Щодо суддів, до сьогоднішнього моменту виправданий один суддя. Тут теж цікавий момент, що, наприклад, справа Кицюка розглядав суддя Линник, який теж був «суддею Майдану». Нам знадобився рік, щоб домогтися його відведення від справи, — додав Маселко.

Таким чином, до кримінальної відповідальності не змогли залучити жодного суддю.

Тільки 10% суддів, які приймали неправосудні рішення стосовно активістів Автомайдану, згідно зі спеціально прийнятим законом «Про відновлення довіри до судової системи», були звільнені зі своїх посад.

QHA