АСТАНА (QHA) -

Дводенні переговори щодо сирійської кризи у столиці Казахстану Астані офіційно завершені.

Результатом процесу переговорів за участю представників сирійської опозиції, репресивного режиму Асада, Туреччини, Ірану, Росії та ООН став текст підсумкового документа, який зачитав міністр закордонних справ Казахстану Кайрат Абдрахманов.

— Сирійська криза може бути врегульована тільки політичним шляхом з урахуванням резолюції РБ ООН за номером 2254. Сторони конфлікту заявили про готовність зміцнювати режим припинення вогню, сприяти мінімізації порушень, скорочувати насильство, підвищувати довіру, забезпечити швидкий та безперешкодний доступ до гуманітарної допомоги у Сирії згідно з резолюцією ООН під номером 2165 (2014), захист цивільних осіб і свободу пересування у Сирії, — заявив казахський міністр, додавши, що Туреччина, Іран і Росія також вирішили створити тристоронній механізм з моніторингу дотримання режиму перемир'я у Сирії.

На цьому процес переговорів не закінчується. Сторони процесу закликали сирійську опозицію взяти участь у наступній зустрічі 8 лютого у Женеві під егідою ООН.

Поки в Астані тривали переговори, режим Асада організував повітряні та наземні операції у підконтрольних опозиції районах Сирії - у провінціях Лазкійї, Хамі, Алеппо, Дарайї та у Дамаску.

Як повідомляло QHA, процес переговорів про перемир'я у пошматованій війною Сирії, що стартував 23 січня, продовжився сьогодні з 6:30 за київським часом. Основною темою обговорення були всі озвучені у перший день обома сторонами вимоги.

ФОТО: інтернет

QHA