БРЮССЕЛЬ (QHA) -

У Франції вважають, що обов'язковою умовою виходу Великобританії з ЄС буде виплата Лондоном свого боргу перед бюджетом Євросоюзу, сума якого може досягти 100 млрд євро, повідомляє Reuters.

Зокрема, таку позицію озвучив міністр економіки Франції Бруно ле Мейр, який також процитував відомий вислів Маргарет Тетчер — «Ми хочемо повернення наших грошей».

— Можна обговорювати суму, але сам факт того, що Великобританія повинна заплатити те, що вона винна бюджету ЄС — це важлива умова початку розмови про Brexit, — сказав ле Мейр.

Брюссель хоче від Лондона покриття частини загальних витрат Євросоюзу, які Великобританія взяла на себе ще під час членства у ЄС. Ця сума може досягти 100 мільярдів євро.

Нагадаємо, що у понеділок 17 липня Британія і ЄС почали перший раунд переговорів щодо Brexit. У Брюсселі британський міністр з питань Brexit Девід Девіс веде дискусію з головним переговірником Європейського Союзу Мішелем Барньє. Перший раунд переговорів завершується у четвер, після чого відбудеться планова прес-конференція.

Робочі групи зосереджуються на трьох напрямах: права громадян, вимоги ЄС щодо сплати Британією її частини для покриття поточних бюджетних зобов'язань ЄС та інші невирішені питання, наприклад, що станеться з британськими товарами у магазинах ЄС після Brexit.

Як повідомляло QHA, президент України Петро Порошенко за підсумками саміту Україна—ЄС у Києві заявив, що вихід Великобританії з Євросоюзу матиме мінімальні наслідки для України.

ФОТО: інтернет

QHA