КИЇВ (QHA) -

Заступник міністра закордонних справ України Василь Боднар в ексклюзивному інтерв'ю QHA заявив, що перемовини про створення Зони вільної торгівлі (ЗВТ) з Туреччиною йдуть поступово і не так швидко, як хотілося б Києву.

За його словами, перемовини про ЗВТ несуть характер предметного діалогу, тобто по кожному з пунктів, що стосуються тарифів, послуг, конкретного рівня доступу товарів на ринки двох країн.

— Йде процес узгодження документа, вірніше документ узгоджений, узгоджуються додатки. Це говорить про те, що у нас досить широкий перелік питань, які потрібно узгодити, оскільки ми хочемо мати повноцінну, відкриту зону вільної торгівлі, яка буде максимально сприяти лібералізації торгівлі між нашими країнами, — сказав він.

Боднар зазначив, що не всі товарні групи, зокрема сільськогосподарська, можуть вільно потрапити до турецького споживачеві.

— Але повірте мені, що діалог відбувається надзвичайно конструктивно. Рухаємося, можливо, не так швидко, як ми б хотіли, але ми рухаємося і я переконаний у тому, що ми цей процес незабаром закінчимо. Зокрема, це можливо буде предметом обговорення президентів під час наступного засідання Ради стратегічного партнерства, — сказав він.

Відзначимо, повне інтерв'ю з заступником голови МЗС Василем Боднаром можна прочитати за цим посиланням.

QHA