ПРАГА (QHA) -

Сучасна Російська Федерація повинна бути покарана посиленням санкцій за анексію Криму і розв'язування війни на Донбасі так само, як Радянський Союз був покараний за окупацію Чехії. Про це написав у Фейсбуці посол України в Чеській Республіці Євген Перебийніс у зв'язку річницею окупації радянськими військами Чехії в 1968 році.

— Рівно 49 років тому радянські війська і підрозділи деяких інших країн так званого «варшавського договору» окупували Чехословаччину, щоб придушити спробу демократизації в цій країні — «празьку весну». Значна частина чехів і словаків відкрито повстала тоді проти окупації, за що багато хто з них заплатили життям, свободою або ж змушені були надовго покинути батьківщину. Нинішня Росія не просто успадкувала від СРСР всі його найгірші практики — вона серйозно вдосконалила радянські методи своїми цинічними збоченнями, гібридними агресіями і тотальною брехнею, — написав Перебийніс.

За його словами, нинішній російський режим «харчується сконструйованими і спровокованими ним самим конфліктами, оскільки мирно конкурувати з провідними країнами просто не в змозі через свою дрімучої відсталості».

Дипломат також нагадав, що у 1968 році демократичний світ не знайшов що протиставити нахабству та підлості радянського режиму, а млява реакція на агресію Росії проти Грузії в 2008-му продемонструвала, що світ не виніс жодних уроків з історії.

— Тільки окупація Криму та агресія проти України на Донбасі, здається, змусили Захід вийти зі стану глибокого сну. Системні санкції змогли певною мірою приборкати апетити дикунів з ядерними ракетами. Однак санкції можуть бути по-справжньому дієвими і ефективними тільки тоді, коли їх об'єкт добре знає, що за невиконання умов автоматично вводяться санкції більш жорсткі, а не починаються розмови про їх ослаблення. Скільки ще окупацій і агресій треба пережити демократичному світу, щоб нарешті зрозуміти це? — резюмував Перебийніс.

Нагадаємо, 21 серпня 1968 року війська СРСР і країн-сателітів, членів Варшавського договору, вторглися в Чехословацьку Соціалістичну Республіку. Вони скинули уряд і окупували країну з метою припинення реформ Празької весни.

ФОТО: інтернет

QHA