ВАШИНГТОН -

Міністр оборони США Джеймс Меттіс закликав Конгрес прийняти резолюцію, що наділяє Пентагон особливими повноваженнями на проведення військових операцій у Сирії.

Під час обговорення бюджету Пентагону на 2017 рік сенатор від штату Нью-Мексико Том Юдалл зазначив, що відповідні резолюції Конгресу від 2001 і 2003 років охоплюють застосування Сполученими Штатами військової сили тільки в Афганістані та Іраку, але не в Сирії.

За його словами, дії Пентагону в Сирії без відповідної резолюції Конгресу є окупацією.

У свою чергу, міністр зазначив, що військові дії США в Сирії не спрямовані на окупацію цієї країни.

Нагадаємо, у січні 2016 року Пентагон здійснив першу поставку бронетранспортерів у війська СДС (сирійським демократичним силам). Також 9 березня 300 морських піхотинців були перекинуті до району, що знаходиться в 25-30 кілометрах на північ від Ракки. Підтримку військам при штурмі Ракки нададуть батареї гаубиць М777 калібру 155 міліметрів і вертольоти типу Osprey. Крім того, є інформація, що Дональд Трамп збирається збільшити контингент США у Сирії до 1000 військовослужбовців для підтримки і консультування СДС.

22 березня державний секретар США Рекс Тіллерсон провів конференцію міністрів закордонних справ країн, які беруть участь у коаліції проти ІДІЛ. Нарада пройшла у Державному департаменті у Вашингтоні, округ Колумбія, і стала першою зустріччю коаліції, до якої входять 68 країн у повному складі.

Джерело: АА

ФОТО: інтернет

QHA