КИЇВ (QHA) -

До зали суду прибула лідер партії "Батьківщина" Юлія Тимошенко, сам Саакашвілі сидить поруч зі своми адвокатами і його дружиною Сандрою Рулофс.

Як повідомив кореспондент QHA, Саакашвілі виконав гімн України і Грузії у залі суду.

Тим часом журналіст Володимир Рунець на своїй сторінці у Facebook повідомив, що у будівлі Печерського районного суду, де має відбутися засідання з обрання запобіжного заходу Михеїлу Саакашвілі, повідомляють про вибух.

За його словами, вибухнув вибуховий пакет.

 

Нагадаємо, раніше у ГПУ заявили, що прокурори подаватимуть клопотання перед судом про обрання запобіжного заходу для затриманого Саакашвілі у вигляді домашнього арешту з носінням електронного браслета.

Силовики затримали екс-губернатора Одеської області і лідера партії «Рух нових сил» Міхеїла Саакашвілі 8 грудня.

ГПУ і СБУ звинувачують його у сприянні злочинним організаціям. Так, генеральний прокурор Юрій Луценко заявив, що Саакашвілі нібито отримав від олігарха Сергія Курченка 500 тисяч доларів і зокрема на ці гроші фінансував свої протестні акції в Україні. Зі свого боку, Саакашвілі мав допомогти бізнес-інтересам Курченка.

Підставою для звинувачень стали записи телефонних розмов між помічниками Курченка і Саакашівілі і між ними самими. Саакашвілі інкримінується ч.2 ст.256 Кримінального кодексу України.

Ст. 256 КК передбачає кримінальну відповідальність за «заздалегідь не обіцяне сприяння учасникам злочинних організацій та укриття їхньої злочинної діяльності шляхом надання приміщень, сховищ, транспортних засобів, інформації, документів, технічних пристроїв, грошей, цінних паперів, а також заздалегідь не обіцяне здійснення інших дій зі створення умов, що сприяють їхній злочинній діяльності».

Ч.2. регламентує, що такі дії, вчинені службовою особою, караються позбавленням волі терміном від 5 до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю терміном до трьох років. Сам Саакашвілі всі звинувачення відкидає.

QHA