МОСКВА (QHA) -

20 березня в Росії відбулося засідання з розгляду апеляції на запобіжний захід українцю Павлу Грибу, якого незаконно утримують в РФ. Про це повідомив його батько Ігор Гриб на своїй сторінці у Facebook.

Він зазначив, що Павла Гриба знову залишили під вартою.

— 20.03.18 відбувся черговий апеляційний суд. Знову утримання під вартою. Уже 7 місяців за гратами, — написав він.

Ігор Гриб підкреслив, що Павлу мали зробити операцію ще у вересні 2017 року.

— Реальний стан здоров'я і скільки часу він зможе протриматися в таких умовах не знає ніхто.

Окрім цього, батько Павла Гриба додав, що на суд 20 березня приїхала мати Павла та український консул, яких вигнали із зали засідання.

— Повна ізоляція від світу. Ніяких листів, ніяких побачень. Сьогодні в Генеральне консульство України в Ростові-на-Дону надійшла чергова офіційна відмова слідчого Карпюка у побаченні мами з Павлом. Молимося і віримо.

Речник Міністерства закордонних справ України Мар'яна Беца на своїй сторінці у Twitter заявила, що Павла Гриба залишили під вартою до 4 травня 2018 року і зажадала звільнення українця.

— 20.03 російський суд залишив політв'язня П. Гриба під вартою до 4.05. Всупереч законам не допустили мати провідати сина. Вимагаємо звільнити Гриба.

Нагадаємо, в ЄС заявили, що очікують негайного звільнення українця Гриба та інших українських громадян, які містяться в Росії.

Українець Павло Гриб зник 24 серпня у Білорусі. За його словами, на автостанції Гомеля його викрали невідомі люди в цивільному і передали іншим невідомим людям в лісі. Більше доби його тримали в приміщенні без вікон, після чого відвезли у Смоленську область, де «законно» оформили арешт.

Влада Білорусі не визнає своєї причетності до викрадення українця.

За офіційною інформацією, з 25 серпня Павло Гриб перебуває у краснодарському СІЗО. Влада Росії намагається звинуватити його у тероризмі. До нього довго не пускали адвоката і українських консулів. Також російська влада не пропускає до Гриба українських медиків.

QHA