ОСЛО (QHA) -

Визнання парламентом Норвегії на законодавчому рівні Голодомору геноцидом українського народу зміцнить двосторонні міждержавні відносини. Про це заявив голова Верховної Ради України Андрій Парубій під час зустрічі з головою Стортингу (парламенту) Норвегії Олеміком Томмессеном, що відбулася 9 травня в рамках візиту української парламентської делегації до Норвегії.

Також Андрій Парубій привітав свого норвезького колегу з 25-річчям встановлення дипломатичних відносин між Україною та Норвегією.

— Норвегія — одна з перших країн у світі, яка в своїх офіційних документах назвала Росію країною-агресором, — нагадав український політик.

Під час зустрічі голова Верховної Ради України звернувся до глави Стортингу Томмессена з проханням на законодавчому рівні визнати Голодомор геноцидом українського народу.

— Цього року ми відзначаємо 85-ту річницю з часу початку Голодомору, який багатьма країнами вільного світу визнаний геноцидом українського народу, — підкреслив Парубій.

Нагадаємо, голова Верховної Ради Андрій Парубій на чолі парламентської делегації перебуває в Норвегії 8-11 травня на запрошення колишнього прем'єр-міністра Норвегії, директора Центру Осло Хьел Магне Бондевіка.

ФОТО: інтернет

QHA