КИЇВ (QHA) -

Спікер Верховної Ради Андрій Парубій на першому урочистому засіданні Ради 5 вересня розповів про найважливіші реформи і законопроекти, які заплановані на поточній сесії парламенту, повідомив кореспондент QHA.

В першу чергу Парубій наголосив на важливості реформи освіти, судової та пенсійної реформи.

— Закон про освіту пропонує концепцію нової школи в Україні, де діти не просто будуть зубрити дати і факти, а й отримуватимуть навички для подальшого професійного розвитку.

Також він зазначив, що передбачаються фінансові стимули для вчителів.

Упевнений, що комплекс цих реформ підвищить статус вчителів, а школи отримають більше автономії в розробці навчальних планів, сказав спікер Ради.

У пріоритеті роботи депутатів залишаються судова і пенсійна реформи:

Назріла потреба переглянути пенсії, які не змінювалися протягом п'яти років. Так, у бюджеті на 2017 рік мінімальний розмір пенсії підвищиться до 1373 грн, — наголосив він.

Реформа передбачає щорічний перерахунок пенсій залежно від зростання заробітної плати для 9 млн українців.

Також спікер нагадав про медичну реформу. За його словами, не всі розуміють, що система охорони здоров'я на даний час застаріла і вимагає змін.

Її (систему охорони здоров'я,  ред.) треба негайно перезавантажувати. Законопроект про медреформу допоможе оптимізувати витрати на медицину. Тепер громадянин сам зможе вибирати, де йому лікуватися і куди підуть його гроші. Лікарі отримають гідні зарплати залежно від результатів і кількості його пацієнтів.

Спікер Ради також висловив надію на те, що вдасться здійснити важливі кадрові рішення.

— На цій сесії, я сподіваюся, ми зможемо вирішити питання Розрахункової палати, Омбудсмена, Центральної виборчої комісії, сказав він.

Нагадаємо, як заявили у Кабміні, з майже 12 млн пенсіонерів покращать своє матеріальне становище 5,6 млн осіб. Причому, за словами Гройсмана, 1,1 млн осіб відразу отримають надбавку на 1000 грн, 1,3 млн 200 грн, а інші можуть розраховувати на підвищення матеріального забезпечення на суму від 200 до 1000 грн.

QHA