КИЇВ (QHA) -

Під час зустрічі з генеральним секретарем ООН Антоніу Гутеррішем у Києві 9 липня глава Верховної Ради Андрій Парубій обговорив питання російської агресії проти України і порушення прав людини в окупованому Криму.

Про це повідомляється на сайті ВР.

Парубій подякував Генеральному секретарю ООН за активну позицію в часи, коли він був на посаді Верховного комісара ООН у справах біженців, і за надання Україні гуманітарної допомоги. Голова ВР наголосив, що ця допомога дозволила поліпшити життя українців, яким довелося покинути свої будинки через російську агресію та переїхати в різні регіони України через анексію півострова Росією, а також тим, хто живе у прифронтовій зоні.

Також Парубій повідомив Гутерріша про ситуацію з правами людини в Криму і на Донбасі, зокрема, про переслідування кримських татар, «які вдруге змушені залишати батьківщину».

— Понад двадцять тисяч кримських татар змушені були покинути свої будинки. Переслідування кримських татар відбувається і сьогодні. Україна займається тими людьми, які покинули свої будинки, і в цьому допомога ООН неоціненна.

Глава Верховної Ради назвав візит Генерального секретаря ООН до України символічним і знаковим:

— Для України вкрай важлива міжнародна підтримка під час російської агресії. Це не тільки путінська агресія проти України, а виклик всьому світовому порядку після Другої світової війни. Наші хлопці на передовій захищають не тільки Україну, а й весь вільний світ. Майже кожен день тривають обстріли і гинуть наші бійці на передовій від рук представників Військових сил Російської Федерації.

У свою чергу, генеральний секретар ООН вважає недостатньою фінансову підтримку переселенців з окупованого Криму і Донбасу.

— Я можу тільки вибачитися за те, що ми, можливо, не зробили достатньо, немає достатнього рівня солідарності на міжнародному рівні в питанні, що стосується забезпечення фінансових потреб України, яка стикається з такими проблемами.

Учасники зустрічі також обговорили питання щодо звільнення заручників на окупованих територіях і дотримання прав людини на території Донбасу.

ФОТО: сайт Верховної Ради

QHA