ВАРШАВА (QHA) -

Російська Федерація готує військову інфраструктуру анексованого Криму до розміщення на півострові ядерної зброї, зокрема, відновлює і модернізує колишні радянські сховища для ядерних боєзарядів. Про це в своєму виступі на засіданні Міжпарламентської асамблеї «Україна — Польща — Литва» у Варшаві заявив глава Верховної Ради України Андрій Парубій.

— Що стосується носіїв ядерної зброї (ракетних систем і літаків), вони вже присутні на півострові. Російська Федерація фактично перетворює Крим на величезну військову базу, з повноцінними сухопутним, ВПС і ВМС компонентами, — сказав Парубій.

Він загострив увагу учасників засідання на порушеннях російською владою прав і свобод жителів півострова, на утиски україномовних і кримськотатарських ЗМІ.

Крім того, глава Верховної Ради високо оцінив підготовку литовськими та польськими інструкторами українських військових.

Нагадаємо, директор Центру досліджень армії, конверсії та роззброєння Валентин Бадрак у коментарі QHA заявив, що завезення Росією до Криму ядерного зброї не стільки призначене для залякування України, скільки є загрозою Заходу та адміністрації нового президента США зокрема. На думку експерта, таким чином РФ сподівається зміцнити свої позиції в регіоні та закрити питання деокупації Криму.

ФОТО: інтернет

QHA