КИЇВ (QHA) -

За два з половиною роки Верховна Рада України прийняла 724 закони і 1379 постанов, у тому числі за останній рік — 339 законів. Про це повідомив спікер Верховної Ради України Андрій Парубій на річній прес-конференції за підсумками роботи парламенту VIII скликання, передає кореспондент QHA.

— Питання оборони і безпеки за всі роки роботи Ради восьмого скликання залишаються її головними пріоритетами. Рада напрацювала і прийняла десятки важливих рішень, спрямованих на реформування Збройних сил України, — сказав Парубій.

За його словами, завдяки цим рішенням забезпечений правовий статус військових і правоохоронців, а також організація роботи державних органів України на прифронтових і окупованих територіях.

— Зміни до законодавства за останній рік заклали фундамент державної програми підвищення рівня соціальної підтримки. Це ще один крок до створення професійної армії, — зазначив спікер.

Також закон України про єдиний державний реєстр військовозобов'язаних заклав правові основи для забезпечення автоматизованого обліку військовозобов'язаних громадян України.

— Тепер під час мобілізації корупційний фактор неможливий, — вважає Парубій.

Наступного року у роботі ВРУ, за словами Андрія Парубія, пріоритетними залишаться питання безпеки, у тому числі кібербезпеки, і оборони, а також курс на вступ до НАТО.

Нагадаємо, у червні ЗМІ опублікували проект концепції закону «Про державну політику відновлення суверенітету України над тимчасово окупованими територіями Донецької та Луганської областей», який анонсував секретар РНБО Олександр Турчинов. Закон передбачає зміну управління військовою операцією на Донбасі.

QHA