КИЇВ (QHA) -

На виборах до місцевих рад 201-ї ОТГ, які пройдуть 29 жовтня, 70% кандидатів є представниками місцевих організацій політичних партій, повідомив 18 жовтня на презентації звіту за результатами спостереження за місцевими виборами аналітик громадської мережі ОПОРА Олександр Клюжев, передає кореспондент QHA.

— Існує тренд на збільшення впливу політичних партій щодо локальних виборчих процесів. Перш за все ця тенденція проявляється на рівні виборів депутатів сільських і селищних рад. 70% зареєстрованих кандидатів є висуванцями політичних партій. Це базовий локальний рівень місцевого самоврядування. Для порівняння, на виборах у грудні 2016 року самовисуванці на відповідному рівні становили більше половини кандидатів, сказав він.

Також спостерігається домінування місцевих організацій партій на рівні виборів міських голів. Зі 120 кандидатів у міські голови 80 є висуванцями політичних партій. У той же час самовисуванці домінують на виборах сільських і селищних голів.

При цьому, за словами координатора виборчих і парламентських програм громадської мережі ОПОРА Ольги Айвазовської, активність на виборах в ОТГ демонструють лише кілька партій.

— 50 партій заявили про своє бажання висунути кандидатів на місцевих виборах. З них 31 не висунули жодного на виборах сільського або селищного голови. Щодо місцевих рад, 13 з 50 партій теж були неактивними. Тобто ми бачимо деяку регіоналізацію інтересу політичних партій в рамках цієї виборчої кампанії. Якщо говорити про рейтинг активності партій, то перше місце посідає ВО "Батьківщина" - 33%, Блок Петра Порошенка 21%, Аграрна партія 18 і УКРОП 17%. Фактично ці 4 партії є найактивнішими щодо ряду питань організаційно-адміністративного і виборчого порядку, зазначила вона.

Нагадаємо, 29 жовтня в рамках процесу децентралізації в усіх областях України пройдуть вибори до 201-ї об'єднаної територіальної громади.

QHA