ВАШИНГТОН (QHA) -

Глава Верховної Ради України Андрій Парубій та спікер Палати представників США Пол Раян 15 червня підписали Меморандум про співпрацю між парламентами України та Сполучених Штатів, повідомляє Укрінформ.

Зазначається, що церемонія відбулася під час двосторонньої зустрічі в будівлі Конгресу США. Відразу після підписання документу Андрій Парубій заявив журналістам:

— Це важливий документ, який закріплює і структурує співпрацю між нашими парламентами.

Глава Верховної Ради підкреслив, що Меморандум містить «дуже важливу формулювання» по Україні.

— У тексті Меморандуму зазначається, що Україна є «форпостом» захисту західної демократії на тлі російської агресії. Це важливий пункт розуміння і визнання ролі України, яка захищає не тільки свою державність, а й весь вільний світ.

Повідомляється, що Меморандум детально визначає сфери для міжпарламентського діалогу, зокрема у питаннях міжнародної політики, безпеки, торгівлі, промисловості, інновацій, інфраструктури, космічної сфери. Крім того, документ охоплює питання співпраці у галузі охорони здоров'я, сільського господарства, природних ресурсів та інших напрямків.

Як повідомляло QHA, між Україною і США була досягнута домовленість про переговори президентів Дональда Трампа і Петра Порошенка у Вашингтоні. Зустріч лідерів двох держав анонсується 20 червня.

ФОТО: інтернет

QHA