КИЇВ (QHA) -

У четвер перед початком сесії ВРУ віце-спікер парламенту звернулася до учасників саміту Україна-ЄС, що відкривається сьогодні у Києві, з проханням внести до списку Сенцова всіх причетних до взяття під варту Олега Сенцова ефесбешників і суддів, а також вимагати звільнення Олександра Кольченка і десятків інших кримських татар і українців, які перебувають у в'язницях РФ.

Нагадаємо, у травні 2014 року в окупованому Сімферополі були заарештовані четверо місцевих проукраїнських активістів: Геннадій Афанасьєв, Олексій Чирній, Олександр Кольченко та кінорежисер Олег Сенцов. У серпні 2015 року російський суд визнав їх винними у підготовці терактів у Криму і підпалі офісів двох партій у Сімферополі.

Афанасьєв і Чирній погодилися співпрацювати зі слідством і отримали по 7 років в'язниці. Сенцов був засуджений до 20 років, а Кольченко — до 10 років позбавлення волі.

Україна неодноразово зверталася до урядових органів Росії з вимогою видачі та пропозиціями про обмін Олега Сенцова. Проте 6 лютого 2017 року міністерство закордонних справ РФ зробило офіційну заяву про те, що в'язень Олег Сенцов не буде переданий Україні через наявність у нього російського громадянства (насильно нав'язаного йому країною-окупантом).

Правозахисна організація «Меморіал» визнала Олега Сенцова і Олександра Кольченка політв'язнями.

QHA