КИЇВ (QHA) -

Зважаючи на останні події в Україні можна стверджувати, що Верховна Рада стала мішенню російських спецслужб, які працюють під прикриттям в країні. Про це повідомив експерт Дмитро Тимчук.

За його словами, парламент стає ключовою ланкою в плані з дестабілізації ситуації в Україні.

— Такі операції проводили і проводитимуть надалі російські спецслужби. У випадку з Савченко ми бачимо, що усі дії проводилися з окупованих територій. Таким чином, Росія намагається приховати свій слід і дистанціюватися від того, що мало статися у Києві. Парламент у цьому питанні стає складною ланкою в ланцюжку оборони України, адже нардепи — і це стосується не тільки Савченко — відвідують окуповані території і можуть спілкуватися з російськими спецслужбами. Згідно із законом у них є доступ до секретної інформації та самі вони стають агентами впливу, адже ухвалюють рішення з оборонного бюджету і багатьох інших важливих питань, — розповів Тимчук.

Механізм позбавлення парламентаріїв доступу до подібної інформації відсутній в Україні і тому виявлення і запобігання подібних інцидентів лягає на плечі силовиків. При цьому Тимчук зазначає, що російські спецслужби неактивно використовують українських депутатів у питанні отримання таємної інформації.

— Набагато простіше підкупити працівників окремої служби та отримувати інформацію через них, — підкреслює він.

У цьому справа Савченко стала, на думку Тимчука, швидше винятком.

Раніше QHA повідомляло, що боротьба з тероризмом в Україні тримається в основному на патріотизмі військових.

QHA