СТРАСБУРГ (QHA) -

28-29 червня у стінах Парламентської асамблеї Ради Європи проходить захід, присвячений Криму. Зокрема, розпочала роботу виставка культурно-історичної спадщини кримськотатарського народу, в урочистому відкритті якої взяв участь Уповноважений президента України у справах кримськотатарського народу, лідер кримських татар Мустафа Джемілєв.

Серед запрошених гостей — члени національних делегацій ПАРЄ, судді та секретарі ЄСПЛ, керівництво РЄ, представники дипломатичного корпусу при РЄ, адвокати, які ведуть справи з порушення прав людини в окупованому Криму, українські правозахисники, представники міжнародних організацій. Виставку також відвідали члени турецької делегації в ПАРЄ.

Як підкреслив Мустафа Джемілєв на відкритті виставки, під час геноциду кримськотатарського народу 1944 року було знищено майже всю його культурну спадщину.

— Це питання культурного геноциду. Після розпаду Радянського Союзу наш народ доклав величезних зусиль для відновлення своїх культурних цінностей, знищених під час геноциду, — підкреслив Джемілєв.

У свою чергу, глава української делегації в ПАРЄ Володимир Ар'єв нагадав:

— Крим належить Україні, і всі громадські структури повинні прийняти це.

На виставці представлені предмети історичної спадщини кримськотатарського народу, у тому числі вироби народних майстрів, фотографії та пам'ятні предмети.

Крім того, у рамках літньої сесії ПАРЄ пройде конференція щодо Криму.

Як повідомляло QHA, Дні Криму у ПАРЄ були організовані віце-президентом ПАРЄ, депутатом ВРУ Георгієм Логвинським за підтримки Меджлісу кримськотатарського народу і правозахисних організацій.

ФОТО: Уповноважений Президента України у справах кримськотатарського народу, АА

QHA