СТРАСБУРГ (QHA) -

ПАРЄ вимагає від Росії скасувати заборону на діяльність Меджлісу кримськотатарського народу в Криму і зняти обмеження на в'їзд до анексованого півостріва членам Меджлісу.

Європейські парламентарії виступили із закликом звільнити всіх українських політв'язнів, а також гарантувати доступ для міжнародних організацій в Крим.

ПАРЄ вимагає від російської влади припинити політику «переміщення населення» в окупованому Криму.

— Асамблея рішуче засуджує політику Росії зі зміни демографічного складу населення незаконно анексованого Криму, змушуючи проукраїнське населення і, зокрема, кримських татар покинути свою батьківщину, у той же час збільшуючи міграцію російського населення на півострів, і закликає Російську Федерацію покласти край цим репресіям, — йдеться у резолюції.

Раніше QHA повідомляло, що Парламентська асамблея Ради Європи вважає, що розробка стратегії допомоги для вимушено переміщених осіб з окупованого Криму і Донбасу має стати пріоритетом України цього року.

QHA повідомляло, що Росію виключать з Ради Європи вже цього року, якщо уряд цієї країни не буде у подальшому робити обов'язкові фінансові внески, що передбачено регламентом організації.

QHA