КИЇВ (QHA) -

Парламентська асамблея Ради Європи підтвердить запит угорських та інших депутатів і проведе термінові дебати по статті 7 українського закону «Про освіту» на осінній сесії.

Для дебатів керівний орган повинен вибрати одну з трьох тем: порушення прав людини у М'янмі, криза у Каталонії або українське мовне питання.

ПАРЄ відмовилася порушувати питання кризи у Каталонії, щоб не розпалювати конфлікт.

З приводу обговорення українського мовного питання рішення не було прийняте відразу, оскільки противники його розгляду заявляли, що необхідно дочекатися висновку Венеціанської комісії.

Нагадаємо, 25 вересня президент України Петро Порошенко підписав закон «Про освіту», прийнятий Верховною Радою ще 5 вересня. Мета закону — підвищити якість освіти і конкурентоспроможність на ринку праці.

Даний закон, зокрема визначає, що мовою освітнього процесу в навчальних закладах є державна мова. Цей документ викликав гостру критику з боку Болгарії, Угорщини, Греції та Румунії, які поскаржилися на Київ до Ради Європи і ОБСЄ, оскільки, на думку цих країн, закон утискає права меншин, які проживають в Україні, на отримання освіти рідною мовою. 21 вересня президент Румунії Клаус Йоганніс скасував свій візит в Україну через прийняття цього закону.

25 вересня глава угорського МЗС Петер Сіярто заявив, що уряд Угорщини блокуватиме всі подальші спроби України тісніше інтегруватися до Європейського Союзу через підписаний президентом України Петром Порошенком закон «Про освіту».

Раніше QHA повідомляло, що головний експерт реанімаційного пакету реформ з освіти Наталія Шульга в коментарі QHA зазначила, що закон про освіту, який набув чинності з 28 вересня, не звузить права кримських татар на навчання рідною мовою. За її словами, в законі передбачене створення додаткових класів, предметів і програм, де навчання буде вестися кримськотатарською мовою.

Джерело: Європейська правда

QHA