МОСКВА (QHA) -

У відповідь на вчорашній меседж Білого дому у Кремлі заявили, що продовжать «терпляче роз'яснювати» Сполученим Штатам причину анексії півострова, але при цьому не мають наміру обговорювати питання його повернення Україні.

— Що стосується Криму, ви знаєте, що президент Росії дуже терпляче і досить послідовно своїм партнерам і своїм співрозмовникам роз'яснює ті причини, які призвели до того, що кримчани вирішили шукати захисту в Росії і стати частиною Росії, заявив прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков.

За його словами, Росія, будучи гарантом Мінського процесу разом із партнерами у Берліні і Парижі, має намір «докладати максимум зусиль для деескалації цього конфлікту і знаходження політичного рішення».

— На найрізноманітніших рівнях російська сторона продовжить послідовно і розгорнуто доносити свою аргументацію до наших партнерів, зокрема до наших партнерів у Вашингтоні, зазначив Пєсков.

При цьому він запевнив, що повернення Криму Україні у Кремлі не обговорюється.

— Росія не обговорює питання, пов'язані зі своєю територією, із зарубіжними партнерами.

Нагадаємо, що на початку січня прес-секретар Путіна вже виступав з подібною заявою. Тоді він пообіцяв «терпляче роз'яснювати» нібито законні підстави анексії Криму у відповідь на висловлювання кандидата на пост глави Держдепартаменту Рекса Тіллерсона про те, що анексія Криму Росією 2014 року була «силовим актом» і «захопленням чужої території».

QHA повідомляло, що сьогодні, 15 січня, у Міністерстві закордонних справ Росії у відповідь на слова прес-секретаря Дональда Трампа про необхідність повернення окупованого півострова Україні заявили, що РФ «свої території не повертає».

ФОТО: інтернет

QHA