БРЮССЕЛЬ (QHA) -

Європарламент хоче застосувати проти Польщі положення договору про ЄС, яким підтверджується наявність серйозної загрози верховенству права.

У середу, 15 листопада, у ЄП пройдуть дебати, а на четвер, 16 листопада, заплановане голосування за відповідну резолюцію.

— Я переконаний, що підтримають резолюцію близько 500 з понад 700 євродепутатів, — вважає представник групи Європейської народної партії в ЄП.

Відзначається, що про свою підтримку документу заявили представники всіх груп Європарламенту, за винятком консерваторів.

У тексті резолюції, серед іншого, міститься критика судової реформи в Польщі.

Відзначається, що євродепутати закликають президента Польщі Анджея Дуду не підписувати нові закони, поки не будуть гарантовані принципи незалежності судів.

Крім того, у документі міститься згадка про вирубку лісу в Біловезькій пущі, яку продовжує здійснювати Польща, незважаючи на попереднє рішення суду ЄС.

Також у резолюції євродепутати висловлюють стурбованість інформацією про стеження за опозицією та активістами громадянського суспільства.

Європарламент готується закликати польську владу виконати рекомендації Єврокомісії та Венеціанської комісії.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що на тлі жорстких заяв з боку представників польської влади на адресу України президент Петро Порошенко ініціював проведення надзвичайного засідання Консультаційного Комітету Президентів України і Польщі.

Джерело: RMF24

QHA