КИЇВ (QHA) -

Європейський парламент обговорить ситуацію з вироками, винесеними в анексованому Криму заступникам голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтему Чийгозу, Ільмі Умерову, а також журналісту Миколі Семені, на сесії 5 жовтня. Про це повідомляється в порядку денному на сайті Європарламенту.

Зазначається, що відповідне питання до порядку денного євродепутати внесли за прискореною процедурою. Очікується, що після обговорення на голосування винесуть резолюцію від усіх політичних груп євродепутатів.

Нагадаємо, що підконтрольний Кремлю Сімферопольський районний суд Криму 27 вересня засудив одного з лідерів кримськотатарського національного руху Ільмі Умерова до двох років колонії-поселення. Також йому заборонено два роки займатися публічною діяльністю і виступати у ЗМІ. Умерова звинуватили у публічних закликах до сепаратизму. Він називав порушену проти нього кримінальну справу політично мотивованою.

22 вересня Залізничний районний суд Сімферополя призначив Миколі Семені покарання у вигляді двох з половиною років умовно з випробувальним терміном на три роки і забороною займатися публічною діяльністю. Російська влада звинувачувала Семену у публічних закликах до порушення територіальної цілісності Росії. Журналіст заявляв, що у своїх матеріалах він реалізовував право на «вільне волевиявлення».

11 вересня підконтрольний Кремлю Верховний суд Криму засудив одного з лідерів кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза до восьми років ув'язнення за звинуваченням в «організації масових заворушень», що відбулися 26 лютого 2014 року, між учасниками мітингів, з одного боку прихильників територіальної цілісності України, з іншого — проросійських активістів біля будівлі Верховної Ради Криму у Сімферополі. Чийгоз відкинув усі звинувачення на свою адресу і назвав справу політично мотивованою.

QHA